Rendszerkövetelmények

A honlap biztonságosságáról

Minimális rendszerkövetelmények

A videók lejátszásának problémája

Több visszajelzés érkezett, miszerint a Pénzes-féle Zongoraiskolában nem jelennek meg a videók. A fejezetek rengeteg videót tartalmaznak, mindegyikük .flv kiterjesztésű, amely lényegében Flash-alapú formátum. A legtöbb böngésző automatikusan frissíti magát, ám ekkor sokszor kikapcsolja a Flash lejátszását.

Pénzes-féle Zongoraiskola - Figyelem!

Ennek ellenőrizése nagyon egyszerű: ha a honlap tetején nem repül a klaviatúra, a Flash lejátszása ki van kapcsolva.

A hibaüzenetek böngészőnként kissé különbözhetnek:

Képernyőfotó Google Chrome böngésző hibaüzenetéről

Képernyőfotó Opera böngésző hibaüzenetéről

Képernyőfotó Firefox böngésző hibaüzenetéről

Pénzes-féle Zongoraiskola

A Flash-animáció bekapcsolására több lehetőségünk is van, de a legegyszerűbb, ha rákattintunk a gitáros animáció téglalapjára és engedélyezzük a Flash-lejátszást:

Pénzes-féle Zongoraiskola

A legtöbb böngésző ezen döntésünket meg is jegyzi, de némelyik kis idő után elfelejtheti.

Videóhelyek pirossal jelölve

A Zongoraiskola alaposabb tanulmányozása során észrevehetjük, hogy néhány helyen vannak ilyen feliratok:

szöveg szöveg szöveg

videó

Pénzes-féle Zongoraiskola - Figyelem!

Ez éppen készülő videók helyeit jelöli, mögötte azonban még nincs lejátszható Flash-videó, ezek folyamatosan kerülnek beillesztésre!

A honlap biztonságosságáról

2017. januártól kezdve a Google Chrome böngésző az olyan weboldalakat, amelyek a titkosított HTTPS-protokoll nélkül gyűjtenek adatokat, nem biztonságosként kezdte el minősíteni. Ehhez később csatlakozott a Firefox is.

A Google biztonsági irányelveit én túlzottnak ítélem több okból: